האקתון אלברט איינשטיין, נולד במטרה לפתור את האתגרים הקיימים כיום בתחום החינוך והלמידה, כדי למצוא פתרונות פורצי דרך לחיזוק מרכיב החוסן הלאומי של ישראל, ולשמר את המרכיב האיכותי של ישראל כמעצמת StartUp Nation.
 

מעל 250 משתתפים, 100 מנטורים מתחום החינוך והחדשנות, מעל 50 קבוצות, וצוות שותפים נרחב שכלל את תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית, האקדמית גליל מערבי, אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, האוניברסיטה הפתוחה, מעבדת החדשנות באוניברסיטת חיפה, מנהל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך, המכון הישראלי לערים חכמות, קהילת עושים חי"ל, מועצת התלמידים והנוער הארצית, התאחדות הסטודנטים הארצית, הנהגת ההורים הארצית, ארגון מנהלי בתי הספר, איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות, חיל החינוך והנוער, חיל האוויר ובית הספר הולץ מקבוצת הרב תחומי עמל.

"השתתפו באירוע כל מי שתשוקתו לתרום ולהוביל שינויים בתודעת החינוך והלמידה בישראל! אלו הוכיחו שרקע טכנולוגי והנדסי, אינם בהכרח יתרון."מספרים עופרי ירושלמי ורס"ן ד"ר דוד אלקחר שניצחו על צוות הפקה מפואר שכלל גם את אור מנור, אלמוג וינר, לי שריר, אתי זלצמן ונורית קנטרוביץ'.

 צוות ועדת השיפוט ברגעי ההכרעה. צילום: שרית מלמד

הזוכים במסלול הפיצוחי: מקום ראשון: קבוצת שחור 1 – מנהיגים את מהפכת הידע- מט"צ מדריך טכנולוגי צעיר, תלמידים מלמדים טכנולוגיה תלמידים אחרים.מקום שני: קבוצת כתום 16 פורצים את גדרות בית הספר – למידה חוץ בית ספרית, למידה חוויתית המשלבת מס' תחומי דעת.מקום שלישי: קבוצת סגול 8 זועקת את זעקת המורים החדשים. מציעה פתרון בדמות קבוצות תמיכה של מורים חדשים מאותו תחום שהופכים לקהילה ומחזקים זה את זה.

הזוכים במסלול הפיתוחי: מקום ראשון קבוצת כתום 12 – TOBI אפליקציה המרכזת את כל מה שתלמיד צריך לדעת במקום אחד כולל מערכת להקראה אוטומטית של שמות. את הרעיון לאפליקציה פיתחו אב ובנו תלמיד חטיבת ביניים.מקום שני לקבוצת כחול 5 "מי ?! ME " גילוי דרכי לימוד מתאימות לפי יכולות לימוד. מקום שלישי לקבוצת אדום 2, אנשי הייטק שפיתחו אפליקציה בשם "גורו", שבה מרוכזים כל חומרי הלימוד של התלמידים.

לכתבה המלאה באתר ניוז חיפה קריות.נט :לחצו כאן

צרו קשר

info@hil.haifa.ac.il