ניהול יזמות מודרני

BA – 193.1313

רמי גזית | סמסטר ב' | יום ב' – 20:00 – 18:00

2 נ"ז

סילבוס הקורס

עד לפני כעשור, יזמים הקדישו כבר בתחילת הדרך זמן רב לכתיבת תכניות עסקיות מפורטות ולפיתוח של "המוצר המושלם" – אבל התרסקו ונפלו נפילות כואבות כאשר התברר שמשהו בסיסי לא נכון בהנחות המוצא שלהם. למשל: הלקוחות לא באו, כי אין באמת צורך. לכן נוצרה מתודולוגיה חדשנית ומודרנית לניהול מיזמים מיומם הראשון,  ה-Lean Startup. מתודולוגיה גמישה זו זכתה להצלחה כבירה ונחשבת היום הגישה השלטת בעולם היזמות.  בקורס נלמד ונתרגל את הגישה באופן מעשי על פרוייקט יזמי.

  • מועד: סמסטר ב' תשפ"א 2020, ימי ב' 18:00-20:00. 
  • נקודות זכות: 2
  • מרצה: רמי גזית
  • שעות קבלה: בתיאום מראש, לפני או אחרי השיעור
  • מיקום: ייקבע בהמשך
  • דירוג: לסטודנטים בתואר ראשון
  • דרישות קדם: ללא
  • סילבוס הקורס: לחץ כאן
  • דרישות נוספות: מידה והקורס יהיה בפורמט מקוון, הסטודנטים יידרשו לפתוח מצלמות בשיעורים. במקרה שהשיעור יוקלט – תמונות הגלריה לא יוקלטו. אי פתיחת המצלמה תיחשב כהיעדרות

יזמות היא סוג של "כישורי חיים" שנדרש כיום מכל מהנדס בכל תפקיד, לא רק בסטארטאפ. הקורס מאפשר לסטודנטים לקבל כלים מעשיים ולהתנסות באופן מעשי בגישה המודרנית ביותר לנושא, שמתאימה לקצב של המאה ה-21.

גישת ה-The Lean Startup היא כיום הקונספט המוביל בפיתוח מיזמים (סטארטאפים) בעולם, וכן בעולם החדשנות בתוך ארגונים גדולים. קונספט ה-Lean Startup  עוסק בתהליך מהיר, עדכני ומסודר להגדרת האסטרטגיה העסקית של מיזם (Startup), זיהוי ההנחות המסוכנות ביותר במודל העסקי שלו והתקדמות שיטתית ואיטרטיבית בניהול המיזם לתיקוף ההנחות מול לקוחות ואחרים (validation).

המטרה הינה מציאת מודל עסקי בר קיימא ובר גידול במהירות, תוך כדי מניעת בזבוז (waste) והימנעות מהוצאות מסיביות בפיתוח המוצר ושיווקו בטרם בוצע תיקוף שוק מספק.

בקורס נלמד את הקונספט החדשני, המבוסס על לקחים שנלמדו ע"י יזמים ואוניברסיטאות מובילות בעולם בעשור האחרון ונכיר את עקרונות השיטה. בהמשך נתמקד בהיבטים מעשיים של תיקוף רעיון ופיתוח לקוחות (Customer Development): הבנה מעמיקה של הלקוחות ועולמם, הצעת הערך והבעיות או הצרכים עליהם היא עונה, ערוצי המכירה והשיווק ועוד.

במהלך הקורס תתבצע עבודה מעשית במסגרת צוותים יזמיים של הסטודנטים עפ"י המתודולוגיה הנלמדת, כולל מפגשים עם לקוחות/משתמשים פוטנציאליים. קיימת אפשרות לעבוד על רעיון יזמי שמביא משתתף הקורס או לקבל רעיון מהמרצה. הסטודנטים מרחיבים ומעמיקים את המצגת, עד להצגתה והגשתה בסיום הקורס.

Rami is the Managing Director of The Galilee Accelerator for Smart Industry and the Deal Flow VP of I4 Valley Industry 4.0 Incubator.
Since 2010 he serves as a startups' mentor, focusing on The Lean Startup methodology, business strategy, and customer's insights.
Rami has founded as the Chief Mentor the BizTEC accelerator – the Technion led Israeli academia entrepreneurship acceleration program, with a lot of success.
Rami provided mentorship, consulting services, and workshops for accelerators like Gvahim TheHive, MindCET (Ed-Tech), and various startups.
He is also serving as a Senior Lecturer (adjunct) – Technion, Entrepreneurship and Innovation, taking part in programs such as the StartUp MBA, Technion International, and Chief Innovation Officers.
Worked for Amdocs, Elbit, The Israeli Air Force, and startups. Lectured at leading first-class international events.

צרו קשר

info@hil.haifa.ac.il